Működési szabályzat

Adatkezelési tájékoztató >>
Felelősségvállalási nyilatkozat >>
Szerzői jogi nyilatkozat >>

A Dina Kutyapanzió Működési Szabályzata

Panzió: Dina kutyapanzió

Gazda: a kutya tulajdonosa; vagy a tulajdonos meghatalmazottja, aki a kutyát a Panzióba beadta

Adatlap: a Gazda és a kutya adatait tartalmazó nyomtatvány, melyet az első találkozás alkalmával töltünk ki

A Kutyapanzióban (Panzió) elérhető szolgáltatások:

-          panzió

-          napközi

-          szállítás

-          állandó felügyelet

-          bármikor elérhető állatorvos

-          kozmetika (vállaljuk a kutya kozmetikába szállítását, ahol szakemberek végzik a kutyafürdetést, nyírást stb.)

A Panzió szolgáltatásait az alábbi feltételekkel lehet igénybe venni:

-          csak oltásokkal rendelkező (veszettség elleni és kombinált oltás)

-          legalább 4 hónapos korú,

-          külső- és belsőparazitáktól mentes (rendszeresen féreghajtott,

kullancs, bolha elleni védelemmel ellátott),

-          szocializált (idegen emberekkel és más kutyákkal nem agresszív)

-          fertőző betegséget nem hordozó, kutyát tudunk fogadni.

Kutyák ellátása és a Panzió kötelezettségei:

-          A kutyák felügyelete, testi épségük óvása.

-          A kutyák átvétele – átadása.

-          A kutyák szállítása a Gazda kérésére, vagy szükség esetén (pl. állatorvoshoz).

-          Pontosan vezeti a kutyák étkezési szokásait. Minden kutyát saját élelemből, a Gazdával megbeszélt módon, időben és mennyiségben etet.  Ami nem kerül tálalásra és elfogyasztásra, azt a Gazda visszakapja.

-          A panziós minden kutyára egyformán figyel és minden kutyának lehetőséget biztosít az evésre és az ivásra (pl. nem engedi, hogy egyik kutya elegye a másik elől az élelmet), a mozgásra, a játékra, a nyugalomra stb.

-          Mindig biztosít friss ivóvizet.

-          Nyugodt, kint árnyékos hely biztosítása (fák, ólak stb.).

-          Ép, erős és magas kerítés építése.

-          Benti kutyák esetében fűtött, tiszta helységben való elhelyezése.

-          Kinti kutyáknak a kertben, szigetelt ólak biztosítása.

-          A panziós foglalkozik a kutyák lelkivilágával, játszik velük, simogatja őket, szeretetteljesen, következetesen és igazságosan bánik velük.

-          Amennyire lehet, tartja a napirendjüket, hogy ittlétük alatt is kiegyensúlyozottak legyenek.

-          A kutyák összecsoportosításánál figyelembe veszi a testméreteket, a habitust, a nemet, az életkort és e szerint csoportosítja a kutyákat. Egymással kijövő kutyákat tart együtt.

-          A nap során a benti kutyákat, 3 óránként engedi ki a kertekbe. Az, hogy mennyi időt töltenek kint, függ az időjárástól, a Gazda kérésétől és a kutya igényeitől. Kint a kertekben, felügyelet mellett találkoznak a házban, a melléképületben és az udvaron lakó kutyák.

-          Az időjárásnak megfelelően engedi ki és be a kutyákat az udvarra és a házba. Ha ősszel, télen szükséges, kabátot, pulóvert ad rájuk; Ha megáznak, vagy havasak lesznek, megtörli, szükség esetén hajszárítóval szárítja őket. Figyel, hogy nyáron nagy melegben, kánikulában ne sokat futkossanak. A kertekben, fákkal, tetőkkel, ólakkal árnyékot biztosít. Locsolással, vízzel töltött kádakkal, folyamatos itatással hűti a kint lévő kutyákat a kánikulában.

-          A panziós naponta többször takarítja és fertőtleníti a kutyák által használt házrészt, a kerteket és a kenneleket.

-          Új kutya érkezésekor minden esetben kifertőtleníti a kennelt az előző kutya után.

-          Az etetős tálakat minden evés után, az itatós tálakat legalább naponta kétszer fertőtlenítős mosogatószerrel, elmossa és alaposan öblíti.

-          A szivacsokat, felmosó nyeleket, felmosó fejeket, vödröket stb. minden használat után fertőtleníti, és gyakran újra cseréli.

-          Magasnyomású mosót + tisztítószert és gőztisztítót is használ a takarításhoz.

Etetés:

-          Az etetés rendszeres időben, a gazdákkal megbeszélt mennyiségben, ide hozott élelemből történik.

-          Gondosan odafigyelünk, hogy az idehozott tápok között ne legyen keveredés. Mindig minden kutyus a sajátját kapja. Ami nem kerül tálalásra és elfogyasztásra, azt a Gazda visszakapja.

-          Minden kutya a nap során annyiszor kap enni, ahányszor a Gazda meghatározza.

-          Étkezés után minden kutya nyugalomban kell, legyen legalább két és fél órát a gyomorcsavarodást elkerülendő.  Erre a Panzió nagyon ügyel.

-          Friss víz mindig rendelkezésre áll és a tápokat vízzel leöntve kapják meg.

Élelmek tárolása:

-          A tápokat és a bontatlan konzerveket minden élőlénytől elzárva tartjuk.

-          A mélyhűtött ételeket, fagyasztott állapotban vesszük át a gazdától és fagyasztóban tároljuk őket. Zárt csomagolású hús esetében a kiolvasztást hideg (+21°C alatti) folyóvízben vagy hideg álló vízben végezzük. Egyéb fagyasztott ételek olvasztása mikrohullámú sütőben történik.

-          A már felbontott konzerveket, pástétomokat, korábban kiolvasztott főtt ételeket tetővel ellátva, nejlonzacskóba csomagolva a hűtőszekrényben néhány napig tároljuk.

Higiénia:

-          Naponta többször takarítjuk és fertőtlenítjük a kutyák által használt házrészt, a kerteket és a kenneleket. (járólapot, falat, ajtókat, kilincseket, kapcsolókat, rácsokat, kerítéseket stb.) Fertőtlenítő szereket, szivacsokat, papírtörlőt, magas nyomású mosót és gőztisztítót is használunk.

-          A tálakat, kanalakat, villákat, ollókat stb. minden etetés után, fertőtlenítős mosogatószerrel elmossuk és vízzel öblítjük.

-          Az itatós tálakat, vödröket legalább naponta kétszer fertőtlenítős mosogatószerrel, elmossuk és alaposan öblítjük.

-          Az asztalok fertőtlenítésekor, eldobható papírtörlőt használunk.

-          A szivacsok, kesztyűk, felmosó nyelek, felmosó fejek, vödrök stb. minden használat után fertőtlenítve vannak és gyakran újra cserélődnek.

-          A használt takarók, törölközők, kutyaruhák melyek a Panzió tulajdonában vannak, mosógépben, 40-50-60 fokon, mosóporral, öblítővel és Sanitol fertőtlenítővel kerülnek kimosásra.

-          A kutyaürülék – az előírásoknak megfelelően – a szennyvízcsatorna-hálózatba kerül.

-          A kerteket, udvarokat és alkalmanként a kenneleket is, magasnyomású mosóval és fertőtlenítőszerrel tisztítjuk.

Kertek, udvar:

-          A kutyák számára fenntartott terület kerítése, 5*5 cm-es, horganyzott, vasbeton hálóból készült, alján betonozott. Magassága helyenként változó. 180 – 320 cm között van. Ezen a kis kutyák nem tudnak átbújni és az erősebbek sem tudják szétszedni a hálót.

-          A kertekben szigetelt, nagy kutyaházak vannak. Árnyékot a fák adnak.

Betegségek, balesetek:

-          A Panzió mindent megtesz annak érdekében, hogy a kutyák egészségesen kerülnek haza. Amennyiben mégis betegség, sérülés, baleset történne, a Panzió minden esetben tájékozatja a Gazdát és véleményét, beleegyezését kéri a továbbiakkal kapcsolatban.

-          A beteg kutyát a Panzió elkülöníti.

-          Szükség esetén orvost hív, vagy orvoshoz viszi a kutyát – akkor is, ha ebbe a Gazda nem egyezik bele, illetve ha nem éri el a Gazdát telefonon, vagy e-mailben.

-          A panzió az orvos utasításai szerint kezeli a kutyát, amennyiben azt a kutya hagyja.

-          Ha nem tudja kezelni, mert a kutya nem engedi, erről tájékoztatja a Gazdát, aki- a kutya érdekében – segíteni köteles, vagy saját maga, vagy egy által kijelölt személy által. Ha a Gazda ezt nem tudja megtenni és a kezelésekhez orvosi segítség szükséges, ennek költsége a Gazdát terheli.

A Panzió nem vállal felelősséget, de felhívja a figyelmet az alábbi esetekre:

-          védőoltással elkerülhető betegségekre ( parvovírus, szopornyica, kennelköhögés, fertőző májgyulladás, leptospirózis, Lyme kór, corona vírusos bélgyulladás, tetanusz stb.)

-          férgességre (mely féreghajtóval megelőzhető),

-          bolhára, gombára, atkára, egyéb élősködőre (mely megelőzhető és pl. az atka gyakran a gyenge immunrendszernek köszönhetően tud elszaporodni),

-          bélgyulladásra (mely betegség 1-7 napig is tünetmentes lehet, de ezen idő alatt is fertőző. Tünetei általában hányás/hasmenés.  A hosszú lappangási idő miatt bizonyíthatatlan, hogy a kutya hol, vagy kitől fertőződött meg.),

-          kullancsok, rovarok, más állatok terjesztette betegségekre.

-          törésekre, szakadásokra, sántaságra stb.

-          A Panzió lehetőséget ad a Gazdának a terület megtekintésére és mindent megtesz, hogy a kutyákat itt létük alatt, ne érje baj; de nem vállal felelősséget a kutyát ért balesetekért, betegségekért, sérülésekért és a halálért. Azonban szükség esetén, orvosi ellátásban részesíti a kutyát, ennek költségei minden esetben a Gazdát terhelik. Előbbiek alól kivételt képez, ha bizonyíthatóan a Panzió hanyagsága miatt történt az eset. Pl. a kutya megevett egy széthagyott szerszámot, egy kanalat, szögbe lépett, beleesett az elől hagyott festékes vödörbe, vagy ha beleivott a felmosó vödörbe stb.

A Panzió felhívja a figyelmet az alábbi veszélyt jelentő esetekre, melyekért szintén nem vállal felelősséget:

-          A kutyát megcsípheti rovar, ami terjeszthet betegségeket (pl. kullancs, szúnyog stb.) vagy akár fulladásos halát is okozhat (pl. darázscsípés) .

-          A kutya félrenyelheti a tápot, a vizet, a labdát vagy bármit, amit a szájba vesz, ezek szintén sérülést, legrosszabb esetben fulladást okozhatnak.

-          A kutyából bármikor, bárhol, bármi allergiás reakciót válthat ki, mely viszketést, bőrgyulladást, gennyes sebeket, fulladást stb. okozhat.

-          A kutyának lehet vele született, eddig rejtve maradt betegsége, pl. vese probléma, szívbetegsége, stb. ami néhány nap alatt halálhoz vezethet.

-          A kutya kaphat bakteriális vagy vírusos fertőzést, bárhol, bármikor, melynek lappangási ideje, akár napok (pl. fertőző bélgyulladás, kennel köhögés) vagy hetek (pl. babesia ha elhúzódik 2-3 hét, méhgyulladás stb.), de akár hónapok is eltelhetnek, (pl. Lyme kór esetében).

-           A kutyának begyulladhat a szeme pl. a környezetében lévő portól, allergiától, csipától, gyulladástól, egyedi érzékenységtől, le nem nyírt, a szembe lógó szőrtől stb.

-          A kutya szemgolyója mögött keletkezhet tályog.

-          Egyes fajtáknak feljöhet a harmadik szemhéja.

-          A kutyának kieshet a szeme, különösebb behatás nélkül.  Sokszor ez orvosolható.

-          Kaphat bélcsavarodást, akkor is, ha két és fél órát pihen étkezés után.

-          Éjszaka megeheti a takaróját, a párnája belsejét, más kutya fekhelyét, ami ha magától nem távozik a szervezetéből, lehet csak műtéti úton távolítható el.

-          Lebénulhat, akár a kutyatáptól, konzervtől, hideg időtől vagy a melegtől stb.

-          Begyulladhat a füle, a prosztatája, a méhe, a bűzmirigye stb. (Pl. a méhgyulladás, ha kezelés nélkül marad és a méhet nem távolítják el, rövid időn belül halált okozhat.)

-          Futás, udvarlás, játék közben a kutya megsérülhet (húzódások, rándulások, ficamok, törések, szalag szakadások, karom szakadás stb.)

-          Kaphat hangszálgyulladást a sok ugatástól, elmehet a hanga.

-          Magától, leeshet a három tagú lépcsőn, vagy áteshet a küszöbön és rándulást, ficamot, törést szenvedhet.

-          Ápolatlan, fogköves szájban, vagy emiatt foghiányos szájban, nem ritka az álkapocs törése.

-          Csoportos tartásban, a kutyusok odakaphatnak egymásnak akár a másodperc töredéke alatt. Ilyen odakapások, vérzéssel járhatnak, de a baktérium bekerülése következtében, ha nincs antibiotikumos kezelés, az elfertőződés is fennáll, akkor is, ha kicsi a sérülés és akkor is, ha a seb külsőleg fertőtlenítve lett. A tünetek, az eset után napokkal, de akár hetekkel később is jelentkezhetnek.

Az előbb felsoroltak, csupán néhány példa arra, hogy mennyi betegség, sérülés érheti a kutyát élete során, bárhol is tartózkodjon, és hogy milyen sok probléma vezethet a halálához.

Gazda felelőssége, kötelezettségei:

-          Gazda tudomásul veszi a MÜSZ-ban rögzített pontokat és a kutya átadásakor, az Adatlap aláírásával, el is fogadja azokat.

-          Gazda tudomásul veszi, hogy az Adatlapot egy alkalommal kell kitölteni és aláírni, viszont a jövőben minden Panzióban töltött napra érvényesnek kell tekinteni. Ha a jövőben az adatokban változások történnek, a Gazda köteles értesíteni a Panziót.

-          Mindenki saját felelősségére tartózkodhat a Panzió területén, az estleges sérülésekért felelősséget nem vállalunk.

-          Kiskorú gyermek, csak nagykorú kísérővel léphet a Panzió területére.

-          A kutyát pórázon, vagy szállító dobozban, vagy kézben kell behozni a Panzió területére. Távozáskor is póráz, vagy szállító doboz használata kötelező, vagy fel kell venni ölbe.

-          Az itt lévő kutyákat etetni, kergetni, bántani, ijesztgetni, nagyfokú hangoskodással, futkározással stb. felzaklatni TILOS.

-          A Gazda elismeri, a Panzió (szóban – telefonon, személyesen; illetve a honlapján) tájékoztatta szolgáltatásairól, árairól, elérhetőségeiről, kutyája elhelyezésének körülményeiről, a Panzió napirendjéről és kérdéseire kielégítő válaszokat adott.

-          A Gazda a honlapon feltüntetett összeget köteles kifizetni a Panziónak az igénybevett szolgáltatásokért.

-          Élelmet, fekhelyet, oltásokat igazoló oltási könyvet hoz a kutyával.

-          Ha szükséges pelenkát, fésűt, gyógyszert, vitamint stb. hoz a kutyával az itt tartózkodás idejére.

  • A Gazda tudomásul veszi, hogy az etetés minden kutya számára, saját élelemből történik. Amennyiben az élelmet a Panziónak pótolnia kell, a Gazda köteles megtéríteni annak költségét.  A pótolt mennyiség árát, a Panzió nyugtával igazolja.  Ha az élelem beszerzése plusz költséget jelentett a Panziónak, (mert pl. egy helyen árulják csak a városban és oda el kell autózni) azt is köteles a Gazda megtéríteni.
  • A Gazda tisztában van azzal, hogy a kutya játéka, tálja, póráza, nyakörve, fekhelye – csoportos tartásban – tönkremehet.  Az ő döntése, hogy milyen értékű holmit hoz a kutyával, de ezen károk megtérítésére a Panzió, vagy másik kutya tulajdonos nem kötelezhető.
  • A Gazda tudomásul veszi, hogy a Panziónak nem kötelessége fürdetni a kutyát, vagy kimosni az otthonról hozott, a panzióztatás időtartama alatt összekoszolódott fekhelyet, takarót, párnát. (Természetesen nem célunk, hogy koszos kutyákat/fekhelyeket adjunk haza, de a másik kutyákkal való játék, a sár, a por, a kutyanyál stb. jelen lehet a közös tartás során.)

-          A Gazda a kutya átadásakor átadja a kitöltött oltási könyvet, mellyel igazolja, hogy az eb rendelkezik kötelező veszettség elleni védőoltással és kombinált oltással.  A könyv a Panzióban marad, amíg a kutya itt tartózkodik.

-          Ajánlott még minimum félévenkénti féreghajtással és kullancs elleni védelemmel ellátni a kutyát.

-          A Gazda csak fertőző betegségtől mentes kutyát hozhat be a Panzió területére.

-          Kijelenti, hogy kutyája 14 napon belül emberre nem támadott, embert meg nem harapott, meg nem karmolt, hatósági megfigyelés alatt nem áll.

-          Engedélyt ad a kutya orvosi kezelésére, amennyiben ez szükséges.

-          Gazda tudomásul veszi, hogy a Panzió mindent megtesz, hogy a rábízott kutyákat itt létük alatt, ne érje baj; de a Panzió nem vállal felelősséget a kutyát ért balesetekért, betegségekért, sérülésekért és halálért. Azonban szükség esetén, orvosi ellátásban részesíti a kutyát, ennek költségei minden esetben a Gazdát terhelik, melyek a következők lehetnek: Orvoshoz szállítás költsége / vagy az állatorvos kiszállási díja; az orvosi vizsgálat (ok), kezelés(ek), gyógyszer(ek), műtét(ek) stb.

-          Előbbiek alól kivételt képez, ha bizonyíthatóan a Panzió hanyagsága miatt történt az eset. Pl. a kutya megevett egy széthagyott szerszámot, egy kanalat, szögbe lépett, beleesett az elől hagyott festékes vödörbe, ráesett egy szekrény, vagy ha beleivott a vegyszeres felmosó vödörbe stb. Ha bizonyíthatóan a Panzió a hibás, akkor ő vállalja a felépülés költségeit és a kutya halála esetén, a kutya jelenlegi piaci értékéig, max. 200 000 Ft-ig felelőssé tehető. A Panzió halál esetén akkor fizet, ha bizonyíthatóan az ő hanyagsága miatt történt a haláleset és a halál a Panzió területén vagy a Panzió hibájából szerzett sérülés következében, az állatorvosnál állt be.

-          Gazda tudomásul veszi, hogy a korábban a „balesetek, betegségek” címszó alatti felsoroláson túl, még számos betegség érheti a kutyát, melyekről az állatorvos bővebb felvilágosítást tud adni.

-          Elismeri, hogy a Panzió felhívta a figyelmet, hogy a kutyával, sajnos élete során történhetnek balesetek, ahogyan otthonában úgy a Panzióban is.

-          A Gazda elfogadja, hogy a Panziónak jogában áll érkezéskor nem átvenni; vagy az itt tartózkodás időtartama alatt bármikor hazaküldeni a kutyát, ha:

  • nem hozzák el az oltási könyvét, vagy nincs kitöltve, vagy nincsenek benne az oltások igazolásai.
  • ha ránézésre is látszik, hogy a kutya beteg, vagy ápolatlan, vagy olyan állapotban van, amit a Panzió nem tud vállalni, és amiről a Gazda előre, nem szólt. (Pl. műtét utáni állapot, nyílt seb, beköpött sebek, bénulás, járásképtelenség, szem nélküliség miatti vakság, alultápláltságtól lesoványodott állapot, bolhák, végstádiumú betegségben lévő kutya stb.)
  • ha veszélyt jelent emberre, vagy a többi kutyára, vagy önmagára nézve;
  • ha szökik és biztonságos tartása a Panzióban nem megoldható;
  • ha beteg és a Panzióban a legnagyobb igyekezet ellenére sem engedi, hogy kezeljék;
  • ha fertőző betegsége van, és nem lehet elkülöníteni.
  • ha folyamatos, órák óta meg nem szűnő, kezelhetetlen, ok nélküli hangoskodásával zavarja a többiek és a környékbeliek nyugalmát.

-          Gazda tudomásul veszi, ha az előre megbeszélt időpontban nem jön a kutyáért és erről a Panziót nem értesíti és a Panzió semmilyen úton nem tudja elérni őt, akkor értesíti az Adatlapon korábban megadott „értesíthető személy”-t, hogy ő gondoskodjon a kutya elhelyezéséről, vagy fizesse ki a panzióztatás eddigi és további költségeit, amennyiben továbbra is igényt tart a szolgáltatásra.   Amennyiben sem a Gazda, sem az  Adatlapon megadott „értesíthető személy” nem elérhető, vagy nem gondoskodik a kutyáról, a Panziónak joga van a megbeszélt érkezési dátum utáni 8. napon menhelyre vinni a kutyát, vagy új gazdát keresni neki. Erről a Gazda az Adatlap aláírásával nyilatkozik.

Átadás-átvétel rendje:

A Panzió minden nap 7-11 óra és 16-20 óra között, előre egyeztetett időpontban fogadja a kutyákat és adja haza őket.

-          Mindenki saját felelősségére tartózkodhat a Panzió területén, az estleges sérülésekért felelősséget nem vállalunk.

-          Kiskorú gyermek, csak nagykorú kísérővel léphet a Panzió területére.

-          A kutyákat pórázon, vagy szállító dobozban, vagy kézben kell behozni a Panzió területére. Távozáskor is póráz, vagy szállító doboz használata kötelező, vagy fel kell venni ölbe.

-          Az itt lévő kutyákat etetni, kergetni, bántani, ijesztgetni, nagyfokú hangoskodással, futkározással stb. felzaklatni TILOS.

Árak:

-          Áraink a honlapon fel vannak tűntetve.

-          Minden megkezdett nap fizetendő, ár független az érkezés időpontjától.

-          A szállítás összege a szállítás időpontjában fizetendő.

-          A panzió teljes összegének minimum a fele az érkezés napján, a fennmaradó összeg a távozás napján fizetendő.

Szállítás:

A kutyák szállítása – biztonságuk érdekében – szállító ketrecekben, szükség esetén szájkosár használatával történik. Egy ketrecben, egy kutyát szállítunk, kivéve, ha a kutyák kistestűek és a Gazda kifejezett kérése az egy ketrecben történő szállítás, vagy ha a kutyák csak így tudják megőrizni nyugalmukat.

Egyéb:

Gazda az Adatlap aláírásával igazolja, hogy a MÜSZ-t elolvasta, megértette és az ezekben foglaltakat magára nézve, kötelezőnek tartja.

Tudomásul veszi továbbá, hogy ezt az adatlapot egy alkalommal kell kitöltenie és aláírnia, viszont a jövőben minden Panzióban töltött napra érvényesnek kell tekinteni. Ha a jövőben az adatokban változások történnek, Gazda köteles értesíteni a Panziót.

Amennyiben sem a Gazda/meghatalmazott személy, sem az  Adatlapon megadott „értesíthető személy” nem elérhető, vagy nem gondoskodik a kutyáról, a Panziónak joga van a megbeszélt érkezési dátum utáni 8. napon menhelyre vinni a kutyát, vagy új gazdát keresni neki. Erről a Gazda az Adatlap aláírásával nyilatkozik.

Fizetési és lemondási feltételek:

A teljes szállásdíj 50%-a érkezéskor fizetendő, a többi pedig távozáskor.

A szállìtàs – ha a Gazdi kèri – annak megtörtèntekor fizetendő.

A Gazdi költsége, ha bármit venni kell a kutyusnak, mert pl. elfogy az idehozott élelem, pelenka, vagy gyógyszer stb;

Továbbà a Gazdi költsège, ha àllatorvoshoz kell vinni a kutyàt ès nem a Panzió hibájából törtènt a megbetegedès. (Pl. A felelőssèg-vàllalási nyilatkozatban foglaltak megtörténte, nem tekinthetők a Panzió hibàjànak.)

Lemondási feltételek:

Ha  a Gazdi a lefoglalt nap reggele (7:00 óra) előtt 48-24 órán belül jelzi a lemondást, 1 nap dìja fizetendő;

Pl. szombati érkezèst, – akkor is ha csak du. èrkeztek volna(!) – szerda estig lehet ingyenesen lemondnani! Ha csütörtöki napon 7:00 óra utàn mondják le, akkor 1 nap fizetendő, hiszen az már bele esik a 48 óràba.

Ha a Gazdi a lefoglalt nap reggele (7:00 óra) előtt 24 órán belül jelzi a lemondàst, akkor a lefoglalt időszak 50%-a fizetendő kötbérként, maximum 10 000 Ft.

Pl. szombati èrkezèst ingyenesen szerda estig lehet lemondani. Ha csütörtökön jelzik a lemondàst, 1 nap fizetendő kötbérkènt! Ha a pènteki nap folyamàn mondjàk le, akkor a foglalt időszak 50%-a fizetendő, maximum 10 000 Ft.

Ha a kutya már a Panzióban van ès a megbeszélt időpontnál korábban elvinnè a Gazdi, mert a programja màskèpp alakult, akkor távozáskor fizetendő: 

ha még 1 napot maradt volna, akkor az a nap 100%-ban;

ha egynél több napot maradt volna, akkor 2 nap fizetendő 100%-ban.

Köszönjük a megèrtèst ès az együttműködèst!